ده نکته در مورد کالینیچ

نیکولا کالینیچ در قراردارد قرضی یکساله به ارزش ۳ میلیون یورو به رم پیوست. برای آشنایی با نیکولا کالینیچ ده نکته خواندی که در زیر قرار داده شده است، را بخوانید.

۱.نیکولا کالینیچ در ۵ژانویه ۱۹۸۸ در سُلین، شهری کوچک در کرواسی متولد شد.
۲.او فوتبال خود را در هایدوک اسپلیت آغاز کرد و حتی به تیم اصلی رسید و در دو فصل موفق به ثبت ۴۴ گل در ۷۹ بازی شد.
۳. کالینیچ در دوران کودکی بدلیل حضور زوونیمیر بوبان در میلان، طرفدار روسونری شد. رونالدو نازاريو و زلاتان ابراهیموویچ الگو های او هستند.
۴-در سال ۲۰۰۹ کالینیچ اوکراین را برای حضور در لیگ برتر انگلیس و تیم بلکبرن روورز ترک کرد؛اما او در انگلیس موفق نبود و بعد از دو فصل به تیم دنیپرو اوکراین رفت.
۵. کالینیچ ۴ فصل خوب را در اوکراین سپری کرد و یکی از ستون های دنیپرو که به فینال لیگ اروپا ۱۴/۱۵ رفت، بود؛ ولی تیم اوکراینی فینال را به سویا واگذار کرد. کالینیچ در آن فصل لیگ اروپا ۵ بار موفق به گلزنی شد.
۶.تاکنون کالینیچ ۴۷ بازی در لیگ اروپا انجام داده است و البته او در جام یوفا نیز ۸ بار بازی کرده است.
۷. کالینیچ بازیکن با تجربه ای در سری آ است. در یکصد بازی برای فیورنتینا و میلان، ۳۹ گل را به ثمر رسانده است؛ اما مهاجم ۳۰ ساله تاکنون در المپیکو موفق به گلزنی نشده است.
۸.قبل از پیوستن به اتلتیکو مادرید، کالینیچ پیشنهاد سنگین باشگاه چینی تیانجین تیانهای را برای ترک میلان رد کرد. او در این باره گفت :”اگر من به چین میروم، اساسا دوران فوتبالم به پایان می رسید و من تصمیم گرفتم که در بالاترین سطح به فوتبال خود ادامه بدهم.”
۹. کالینیچ سابقه بازی در تیم ملی کرواسی را دارد.او برای تیم ملی فوتبال کشورش ۴۱بازی انجام داده و ۱۵ گل نیز به ثمر رسانده‌است.
کالینیچ در فضای مجازی نیز فعال است. شما می توانید او را در اينستاگرام و توئیتر با آیدی (@nikolakalinic) دنبال کنید.