کنفرانس مطبوعاتی فونسکا قبل از دیدار مقابل جنوا

پائولو فونسکا در جمع اصحاب رسانه حضور پیدا کرد و به سوالات خبرنگاران پیش از بازی فردا مقابل جنوا پاسخ داد.
فونسکا گفت : “من قبلا بازی به عنوان مربی رم را تجربه کردم، اما این اولین بازی رسمی من است.من برای آغاز فصل جدید هیجان‌زده و با انگیزه هستم و به آن خوش بینم. ما مقابل هوادارانمان بازی خواهیم کرد و این برای شروع فصل بسیار خوب است.”
“من معتقدم تیم در طول تمرینات پیش فصل بهبود یافته و پیشرفت کرده است. اگرچه ما هنوز باید کارهایی زیادی انجام دهیم، اما برای اولین بازی آماده هستیم.ما در آغاز یک روند و شیوه جدید هستیم و هنوز کارهایی برای انجام دادن وجود دارد، اما تیم آماده است. ”
“از اینکه ادین ژکو با ما خواهد بود بسیار خوشحالم. من از روز اول حضورم در اینجا اطمینان داشتم او با ما خواهد ماند. او بازیکن بسیار مهمی برای ماست و ما از ماندن او خوشحالیم. ”

” جانلوکا مانچینی جوان است و به خوبی در حال پیشرفت هست. او عادت داشت با سیستم متفاوتی بازی کند. او در حال پیشرفت هست و از پیشرفت او راضی هستم‌‌‌‌‌؛ اما فردا می خواهم بازی را ژسوس و فازیو شروع کنم.”
” بر کسی پوشیده نیست که رم نیازمند یک مدافع مرکزی است. ما بدنبال مدافعی باتجربه هستیم که بتواند در تیم پیشرفت کند.من برای این موضوع صحبت طولانی با پتراچی داشتم. ما باید با دقت در مورد گزینه های خود فکر کنیم؛ چون پیدا کردن مدافعی با ویژگی و توانایی هایی که می خواهیم، آسان نیست. اگر شرایط مساعد باشد، مدافعی را میخریم.”
“من به روش کار خودم اعتقاد دارم. ما یک تیم قدرتمند و رقابتی هستیم، سعی خواهیم کرد باعث افتخار هواداران شویم. همه ما اطمینان داریم که در کنار یکدیگر می‌توانیم به چیزهای خاصی برسیم.”


” هیچکس در مورد فروش ریکاردی با من صحبت نکرده است. همه به ریکاردی امید زیادی داریم. او در تمرینات پیش فصل مصدوم شود و در اختیار ما نبود. من باید بهتر او را بشناسم. او با استعداد است اما فکر نکنم فشار بیش از حد و تشبیه کردن او به کسی درست باشد. همانطور که گفتم، باید با او آشنا شوم و او با جوان و با استعداد است و برای پیشرفت تلاش می کند. ”
“من از بازیکنانی که در اختیار دارم بسیار خوشحالم. آن‌ها نشان داده‌اند که چه قابلیت‌هایی دارند.
“در خط هافبک ما چهار بازیکن فوق‌العاده داریم. در حال حاضر ورتو از فرم ایده‌آل خود فاصله دارد اما مطمئنا انتخاب ترکیب اصلی برای من دشوار خواهد بود.”
“شیک در تلاش برای یافتن جایی در تیم به مانند ژکو است. او درحال حاضر با ماست، تمرین می کند و فردا در لیست من حضور دارد. برخی بازیکنان برای تطابق با من و تفکرات زمان طولانی صرف خواهند کرد و پاتریک یکی از آنهاست.”
” بریان کریستانته پیش فصل خوبی را سپری کرد و به سرعت با تفکرات من تطابق پیدا کرد. او فردا بازی را از ابتدا آغاز می کند.”
” یکی از گزینه های ما این است که فلورنزی جلوتر بازی کند. ما در تمرینات پیش فصل تلاش کردیم و جواب داد؛بنابراین یک گزینه ست که ما می توانیم استفاده کنیم.”
” مرت چتین فرصت مناسبی برای ما بود.او خصوصیاتی که ما بدنبالش هستیم، داراست. او با تمرین می کند و سعی دارد که آنچه از او می خواهیم را درک کند. چتين بازیکنی برای آینده است.”
” ورتو هنوز از لحاظ فیزیکی مشکل دارد، اما او در لیست ما برای بازی فرداست و اگر در طول بازی به او نیاز داشته باشیم به بازی می آید.”
” همانطور که همیشه گفتم در مورد بازیکنان که متعلق به رم نیستند صحبت نمی کنم. روگانی بازیکن خوبی است، اما او اینجا نیست و من قصد ندارم در مورد او صحبت کنم.”
” بدیهی است که من ترجیح می دادم پیش از فصل مدافع جدیدی به ما اضافه شود. من به مدافعان مرکزی خود ژسوس، فازیو، مانچینی و حالا چتين اعتماد کامل دارم. ”


“زانیولو بازیکن خوب و با استعدادی است. ما به او اعتقاد داریم، او می‌تواند به یکی از بهترین بازیکنان ایتالیایی تبدیل شود. اما او هنوز جای زیادی برای پیشرفت، به ویژه از نظر تاکتیکی دارد.”
” برنده شدن در یک مسابقه من برای من کافی نیست. من می خواهم تیم توپ را در اختیار داشته باشد، کنترل بازی را در دست بگیریم و حمله کنیم.ما بیشتر اوقات اینگونه خواهیم بود، به جز هنگامی که تیم حریف ما را وادار به دفاع می کند. من معتقدم که بهترین دفاع، حمله کردن است. ”
” جاستین کلایورت بازیکن جوانی است و ما به جاستین امید زیادی داریم. او باید به درک بهتری از فوتبال ما برسد،اما او همیشه در حال پیشرفت است. ”
” ما نباید جنوا را دست کم بگیریم، آنها تیم خوبی هستند که خیلی سریع به جلو حمله می کنند. امیدوارم که فردا خوب باشیم. ما کارهای تاکتیکی زیادی انجام دادیم و مطمئنم که تیم آماده است. ”
“مربیان بر اساس نتایج خود زندگی می کنند و می میرند. وظیفه من این است که خواسته باشگاه را عملی کنم.من می دانم که انتظارات زیاد است اما من مطمئن هستم که می توانیم. من یک قرارداد دو ساله به هم