فونسکا :هدف ما بازگشت به لیگ قهرمانان است

پائولو فونسکا دو روز از قبل از دیدار نخستین فصل مقابل جنوا گفتگوی داشته است.
فونسکا گفت :”من می خواهم تیمم بسیار هجومی باشد و در نیمه زمین حریف بازی کنیم. ما در حال آماده سازی هستیم تا این امر را به واقعیت بدل کنیم.”
“سری آ یک لیگ چالش برانگیز و سخت است به خصوص از لحاظ تاکتیکی. ما می خواهیم تیمی ایمن در دفاع داشته باشیم اما من همیشه گفتم که بهترین دفاع حمله کردن است. من معتقدم که رم بیشتر اوقات توپ را در اختیار دارد و به همین دلیل وضعیت دفاعی بهتر می شود.در سال های اخیر در ایتالیا، تیمی قهرمان شد که کمترین گل خورده را دریافت کرد.”
” تمامی باشگاه های ایتالیا با سرمایه گذاری به لیگ آماده اند. آنها مربیان و بازیکنان خوبی در اختيار دارند.”
” برای من بسیار مهم است که تیمی بسازم که بدون توجه به اسم حریف، بازی خود را انجام دهد.”
“هدف ما این است که به لیگ قهرمانان برگردیم. من اعتقاد دارم اگر خوب بازی کنیم، در همه سطوح قوی میشیم و به اهداف نزدیک تر می شویم.”
” بازیکنان رم به من می گویند که روبرو شدن با این رم، آسان نیست. ما سعی می کنیم که تیمی جسور و شجاع باشیم.”
” بنظر من در طی 2-3 سال با رم به قهرمانی می رسیم و از این بابت مطمئن هستیم.ما برای بازی اول مقابل جنوا کاملا آماده هستیم و بازی مقابل جنوا دشوار است.”
” آرزو و اعتقاد من این بود که دیر یا زود بالاخره به یکی از برترین لیگ های اروپا می روم،به همین دلیل از پذیرش این چالش بسیار راضی هستم.”
” من می خواهم برای سالها در رم بمانم. سری آ نیازهای تاکتیک بزرگی دارد. این چالشی است که به من انگیزه زیادی می‌دهد و مطمئنم که تیمی شجاع و جاه طلب را بسازم که هواداران به آن افتخار کنند.”
” محیط حاکم بر المپیکو، خارق‌العاده است. هدف من این است که تیم بتواند اعتماد هوداران را جلب کند و این تنها با کار و فداکاری امکان پذیر خواهد بود. همه با هم قوی تر خواهیم شد.”