۱۰نکته درباره زاپاکوستا

داویده زاپاکوستا خرید جالوروسی ست.در این بخش 10 موردی که باید در مورد او بدانید ، قرار گرفته ست.

1 داویده در تاریخ 11ژوئن 1992 در سورا فروزینونه به دنیا آمد.شهری که در 100کیلومتری رم قرار دارد.

2 روبرتو پدر او نیز یک مهاجم بوده ست و در سری سی برای تیم سورا بازی کرده ست و سپس به آکادمی این تیم تبدیل شد و داویده نیز اولین بازی خود را در این تیم انجام داد.

داویده در یکی از مصاحبه هایش گفته ست:”پدرم به من آموزش می داد.او غالبا من را روی نیمکت قرار می داد تا به هم تیمی هایم نشان دهد تا حضور من هیچ تاثیری در انتخاب هایش نداشته باشد.او به من یاد داد هرگز تمرکزم را از دست ندهم.۱۰

3 زمانی که او 17 ساله بود،اولین بازی دوران حرفه ای خود را برای ایسولا لیری در لیگ پرو انجام داده ست.او خیلی زود خود را ثابت کرد و باشگاه های بزرگتر به دنبال او بودند.آتالانتا اولین تیمی بود که برای جذب او ابراز علاقه کرد.او ژانویه 2011 به آتالانتا پیوست و 6 ماه در تیم جوانان نراتزوری بود.سپس فصل 2011/12 را به صورت قرضی در آولینو پشت سر گذاشت و 27 بار به میدان رفت.عملکرد خوب او باعث شد قرارداد او را تمدید کنند و تا پایان فصل 2013/14 در این تیم حضور داشت.او در طول این چند فصل در مجموع 63 بار به میدان رفت و 3 بار گلزنی نمود.

۴ او همراه آولینو قهرمان لیگ پرو و سوپر کاپ شد و به همین مناسبت تاریخ قهرمانی را روی بدن خود خالکوبی کرد.در آن زمان او یکی از بهترین مدافعین بوده و موردتوجه بسیاری قرار گرفت.

5 او اولین بازی خود را در سری آ برای آتالانتا به انجام رساند و اولین گل خود را مقابل جنوا به ثمر رساند و این گل را به پدر بزرگ خود تقدیم کرد.او در فصل نخست خود 30 بار به میدان رفت و 3 بار گلزنی نمود.

6.تورینو معامله ای را انجام داد و زاپاکوستا 58 بازی به مدت دو فصل در انجا انجام داد و برای اولین بار زیر نظر انتونیو کونته به تیم ملی ایتالیا در رقابت های یورو 2016 دعوت شد.

7. این بازیکن اشکارا بر روی کونته تاثیر گذاشته بود وقتی که کونته به چلسی رفت و به دنبال یک دفاع راست جدید بود او را به خدمت گرفت.
دفاع گوش تاثیر زیادی روی طرفداران داشت وقتی که گل به یاد ماندنی در مقابل قره باغ در چمپیونز لیگ به ثمر رساند و جام حدفی را در فصل اول اش به کسب کرد و کاپ یورو لیگ را بر روی سر گذاشت.
زاپاکوستا 52 بازی در دو فصل به ثمر رساند.

8. زاپاکوستا 30 بازی برای ایتالیا در کل دوران ورزشی اش به ثمر رساند که 13 تای انها برای تیم اصلی بود و او اولین بازی خود را در نوامبر 2016 در مقابل لیختن اشتاین انجام داد.

9. زاپاکوستا به عنوان بازیکن تاثیر زیادی روی طرفدارانش گذاشت به خاطر زیاد دویدن و از کناره ها دویدن و سانتر های خطرناکش !
زاپاکوستا یکبار گفت که در تورینو قبل از اینکه من را کافو صدا کنند من را زامبروتینو (زامبروتای کوچک) صدا میکردند.
وقتی که جوان تر بودم ندود را تحسین میکردم… من میدانم که باید راه طولانی را بروم تا به سطح انها برسم.

10. همچنین زاپاکوستا در فضای مجازی هم فعال است و شما میتوانید او را در فیسبوک (@davidezappacostaofficial) و اینستاگرام (@zappacosta) و توییتر (DZappacosta )دنبال کنید.