۱۰ نکته در مورد مانچینی

در زیر ۱۰ نکته مهم از جانلوکا مانچینی خرید جدید رم قرار گرفته ست.
۱- جیانلوکا مانچینی در پونتدرا در تاریخ هفده آپریل ۱۹۹۶ متولد شده است، در نزدیکی مونتوپولی رشد کرده ، جایی بین فلورانس و پیزا. خانواده ی مانچینی در آن منطقه با شغل مزرعه ی سیب معروف هستند.
۲- در سال ۲۰۰۳ بود که مانچینی اولین قدم های واقعی اش را در زمین مسابقه گذاشت، وقتی که استعدادش توسط سرمربی در حین بازی محلی شناخته شد. فقط هفت سال داشت که سرمربی تیم والدرانو کالچو از پدر مانچینی پرسید که چرا مانچینی فوتبال سازمان یافته بازی نمی کند؟
پدر مانچینی اشاره کرد که اون خیلی قد اش کوتاه است ولی سرمربی قانع نشد و گفت: با خود او را به تیم من بیاور یا من او را میاورم. این بچه نیاز دارد که فوتبال بازی کند.
از آن موقع مانچینی همیشه بازی می کند. گاهی خواهرش را جای دروازه بان می گذاشت برای تمرین شوت زنی نزدیک دیوار خانه خود
۳- مانچینی به سرعت پیشرفت کرد و خیلی زود توسط فیورنتینا شناخته شد و او را به تیم جوانان بردند.
مانچینی تمام مسیر رو در پریماورای وایولا(فیورنتینا) گذراند.
و از هافبک وسط به مدافع تبدیل شد در مسیر پیشرفت اش جایی که هم تکنیکی هم تاکتیکی پیشرفت کرد.
در کل او نه سال را در باشگاه گذروند. در طول این نه سال قهرمان عنوان ملی زیر پانزده سال شد.
۴-وقتی که برای پریماورای فیورنتینا بازی می کرد توجه تیم اصلی و سرمربی آن  وینچزو مونتلا را جلب کرد و سپس به تیم بزرگسالان رفت و مونتلا فرصت حصور در ترکیب اصلی را داد.در تابستان سال ۲۰۱۴ مانچینی برای باشگاه در یک بازی دوستانه در برابر مالاگا استارت خود را زد و در چند بازی در مسیر یورولیگ اون فصل حضور داشت.
۵-با توجه به این تابستان زمان کسب تجربه در یک تیم دیگر برای مانچینی فرا رسید و پروجا این شانس را به او داد. به خدمت گرفتن اون به صورت قرضی با هدف پیشرفت کردن او در سری ب.
پروجا به او باور داشت و وقتی که او فصل پیشرفت کرد در یک بازی فیکس بود.
پیشرفت اون مشخص بود، متقاعد کردن پروجا برای اینکه قرارداد اون رو دائمی کنن.
در فصل بعد مانچینی پانزده بازی دیگر هم انجام داد و دو گل هم به ثمر رساند. با توجه به اون اتالانتا اون رو در میانه راه قبل از اینکه بصورت قرضی برگرده اون رو به خدمت گرفت(از فیورنتینا دزدید).
۶ اولبن بازی او در در سری آ برای اولین بار در سپتامبر ۲۰۱۷ به وقوع پیوست و اولین گل او در فوریه ۲۰۱۸ و در کل او در آن فصل یازده بازی انجام داد.
فصل بعد او سی بازی زیر نظر و چشمان مراقب سرمربی جیانپیرو گاسپرینی انجام داد و او چند بازی هم در لیگ اروپا انجام داد.
۷- در ادامه مسیر اش در فصل ۱۹-۲۰۱۸ در سری آ مانچینی پنج گل به ثمر رساند و در بین مدافعین فقط الکساندر کولاروف با هشت گل زده ، گل های بیشتری از او به ثمر رسانده است.
۸-قد بلند اما باید بازی هم انجام دهد( تلاش کند)، مانچینی توانایی اش در هوا و سرعت و تکنیک اش به نمایش میگذارد. یک شخصیت کلیدی برای ایتالیا در این رقابت های یورو زیر ۲۱ سال در این تابستان.( او در کل برای تیم جوانان سیزده بازی انجام داد)
مانچینی تا به حال تمام افتخارات بین المللی را کسب کرده است. دو بازی هم برای هم اسم اش روبرتو مانچینی(
بدون هیچ ارتباط خانوادگی) انجام داده ست.
۹-مانچینی مارکو ماتراتزی را به عنوان الگوی فوتبالی خود بر میگزیند، و دلیل اینکه او ترجیح میدهد پیراهن شماره ۲۳ رو بپوشد در طول دروان بازی اش ( در اتالانتا و پروجا) این است. علاوه بر این او شماره ۲۳ را بر روی بدن خود تتو کرده است.
مانچینی میگوید : من همیشه شخصیت و روحیه جنگندگی مارکو را تحسین کرده ام. او از آن بازیکنانی بود همیشه حتی زمانی که همه چیز بد پیش میرفت در چشم شما نگاه میکرد. او الهام گرفته از هم تیمی هایش بود و شما میتوانید این را همیشه بگویید.
۱۰- مانچینی در انیستاگرام هم حضور دارد و میتوانید او را فالو کنید در @gianlucamancio_23 .