مراسم معارفه لوپز

مراسم معارفه پائو لوپز دروازبان جدید آ.اس رم بعد از ظهر امروز برگزار شد که بخش های مهم صحبت های او در زیر قرار گرفته ست.

جانلوکا پتراچی در آغاز کنفرانس گفت:”ما تصمیم گرفتیم تا پائو لوپز را برای استعداد و همچنین شخصیتش جذب کنیم.رم در مرحله مهمی قرار دارد و این برای بازیکنان و مخصوصا دروازبان سخت ست.اگر شما به عنوان یک دروازبان اشتباه کنید،باید به اندازه کافی قوی باشید تا به عقب برگردید.چیزی که در مورد او مهم ست،شخصیت و شجاعت اوست.رویکرد تاکتیکی فونسکا بازی از دفاع ست و او می تواند به فونسکا کمک کند.او چپ پاست ودر بازی با پا بساری تواناست و شجاعت زیادی دارد که فونسکا به آن نیاز دارند.مارکو ساوورانی سرمربی دروازبانان ما به او کمک می کند تا اصول فوتبال ایتالیا را درک کند.مربی دروازبانان کمک می کنند تا حتی بیشتر بهبود پیدا کند.”

صحبت های پائو لوپز در زیر قرار گرفته ست.

 

کمپ تمرینی چطور پیش می رود و فونسکا از شما  چه انتظاراتی دارد؟
” می خواهم با تشکر از باشگاه و مدیر ورزشی شروع کنم که  این فرصت را به من دادند. می دانم که تلاش واقعی و زیادی شده  تا من به اینجا بیایم.حالا نوبت من هست که به این باور و اعتماد پاسخ بدم تمام آنچه که در توان دارم رو به کار بگیرم. در روزهای گذشته روی فاز دفاعی بازی با مربی تمرکز کردیم، فونسکا همیشه به این نکته که تاکید می کند که  تیمی با قاطعیت و رقابتی می خواهد و  تیم  در زمین تحت فشار و در سطح بالا بازی کند. فعلا روی این موضوع تمرکز کردیم و به ادامه راه را با آمادگی بیشتر ادامه خواهیم داد.”
در مورد کیفیت ها و نقاط قوت، در بازی با پا خیلی خوب هستی. فکر میکنی این یک جنبه کلیدی در فوتبال مدرن هست؟
“من فکر می کنم که این به مربی بستگی دارد. دروازه بان باید همیشه با آنچه که از او انتظار می رود و از او خواسته می شود،تطبیق پیدا کند.فونسکا از ما می خواهد تا ازاز عقب بازی را آغاز کنیم و بازی سازی کنیم، پس در این حالت ،دروازه بان نقش مهمی در این نوع و سبک بازی می تواند داشته باشد. این برای تیم می تواند این قابلیتی کارساز باشد.”

 

در مورد نقاط قوت حرف زدیم، نقطه ضعف هم داری؟
“بله، من هم نقطه ضعف  می توانم داشته باشم. از جایی آمدم که متفاوت با اینجاست. در ایتالیا کار کردن و تمرینات متفاوت است و تمریناتی که مارکو ساوورانی به من می دهد با تمریناتی که در اسپانیا داشتم متفاوت ست.. برای هر جنبه تکنیکی باید توجه کنم، حتی کوچکترین جوانب. مطمئنم که وقتی همه چیز روبراه شد و خودم را با شرایط تطبیق دادم، همه چیز خیلی خوب خواهد شد. من خیلی علاقمند به یاد گرفتن چیزهای جدید هستم، همه در مورد مربی ساوورانی چیزهای مثبتی می گویند. مطمئنم که اگر به نکات و تمرین هایی که به من می دهد خوب دقت کنم و به حرف هایش خوب گوش بدهم ، از لیگ ایتالیا چیزهایی زیادی یاد خواهم گرفت و پیشرفت زیادی خواهم کرد.”

آلیسون زمانی که به رم آمد همسن شما بود!ایا او نمونه ای برای دنبال کردن ست؟
” آلیسون یک دروازه بزرگ برای رم بود.او نشان داد که یکی از بهترین ها در جهان ست.با این حال نمی خواهم خودم را با دیگران مقایسه کنم.من پائو هستم و برای رشد و بهبود به اینجا امدم و به تیم کمک کنم.خوب ست که از بهترین ها یاد بگیرم اما داستان پائو در رم آغاز می شود.من امیدوارم کارهای بزرگی در تاریخ انجام دهنم و طرفداران به آن افتخار کنند.”

ایجنت شما گفت بارسلونا نیز خواهان توست.چرا رم را انتخاب کردی؟
“برای شروع،من فکر نمی کردم بتیس را ترک کنم اما وقی پیشنهادی از رم آمد،ذهنیتم را تغییر دادم و می خواستم به اینجا بیایم.هیچ گزینه دیگری وجود نداشت.یا اقامت در بتیس یا پیوستن به رم.زمان مناسبی برای گامی رو به جلو بود.برای ادامه پیشرفت.چیزی که من واقعا می خواستم.برای آمدن به رم.همان چیزی که تحقق یافت.”
“رم من را می خواست و من میخواستم این انتقال انجام شود.تلاش از هر دو طرف انجام شد و خوشحالم که اینجا هستم.هیچ چیز دیگری برای گفتن وجود ندارد.”

ESCLUSIVA AS ROMA
Foto Luciano Rossi/AS Roma/ LaPresse
16/07/2019 Roma (Italia)
Sport Calcio
Conferenza Stampa
Nella foto: Pau Lopez
Trigoria Roma
EXCLUSIVE AS ROMA
Photo Luciano Rossi/AS Roma/ LaPresse
16/07/2019 Roma (Italia)
Sport Soccer
Press Conference
In the pic: Pau Lopez
Trigoria Roma

شما گران قیمت ترین دروازبان تاریخ رم هستید.یاد توجه زیادی در بازار داشتید؟
“زمانی که یک باشگاه یک فرصت واقعی به شما می دهد،مسئولیتی به همراه دارد.هیچکس نمی داند چگونه پیش خواهد رفت.اما با کار سخت،فروتنی و فداکاری تضمین می کنم.به من مربوط ست که باید ثابت کنم که ارزش اعتماد باشگاه دارم.من آرام و رلکس هستم و می توانم بهترین هایم را ارائه دهم تا هواداران به آن افتخار کنند.”

با چه زبانی صحبت می کنید؟
“من خیلی در زمین صحبت می کنم.به سختی تلاش می کنم تا ایتالیایی را سریعتر یاد بگیرم.در گذشته کمی درک نمی کردم.همین کار را با زبان انگلیس انجام دادم.”

“بعد از پیوستن به چند تیم در سال های اخیر،به سری آ آمدم.از اسپانیول به تاتنهام و بتیس!حالا من می خواهم در یک جا بمانم.فکر می کنم رم یک باشگاه عالی برای بهبود ست.باشگاه فوق العاده ای ست با یک مربی دروازبان که همه در مورد او بسیار مثبت صحبت می کنند.اینجایی،مکانی صحیحی در دوران حرفه ای من ست که یک قدم رو به جلو بردارم.تیم ملی؟من زیاد به آن فکر نمی کنم.می دانم همه چیز بستگی به عملکردم در رم دارد.بنابراین تمرکزم روی اینجاست.”

“دروازبانان باید با نیاز های سرمربی سازگار شوند.اگر ما نیاز به بازی بالا داشته باشیم،من آن را انجام خواهم داد.به عنوان یک جوان،دروازبان های زیادی را از تلویزیون تماشا کردم و اما فرد خاصی نیست که الهام بخش من باشد.”