حافظ مسلمی 1696 روز پیش
بازدید 45 بدون دیدگاه

مراسم معارفه فوسکا در رم

امروز بعد از ظهر مراسم معارفه پائولو فونسکا سرمربی جدید آ.اس رم برگزار شد که صحبت های او در کنفرانس امروز در زیر قرار گرفته ست.

 

جانلوکا پتراچی کنفرانس را اینگونه آغاز کرد.
:”.عصربخیر همگی.من بسیار خوشحالم که سرمربی جدید را معرفی می کنم که شما خیلی سریع او را می شناسید.نمی خواهم چیز دیگری را اضافه کنم.”

پائولو فونسکا:”سلام به همگی.از اینکه اینجا هستم هیجان زده ام.از کار برای این باشگاه بزرگ در این شهر با شکوه هیجان زده ام.من مشتاقانه منتظر هستم تا به زودی زبان ایتالیایی صحبت کنم.”

چگونه رم خودت را معرفی می کنی؟
“اول از همه،این رم من نخواهد بود،رم همه خواهد بود.من خیلی انگیزه دارم.همانطور که پتراچی،مدیریت و بازیکنان اینگونه هستند.من می خواهم یک تیم بلندپروازانه ایجاد کنم که همه طرفداران ما می توانند به آن افتخار کنند.”

شما یک سال پیش به عنوان یک حریف مقابل رم قرار گرفتید.چه اتفاقی در المپیکو افتاد و از چه چیزی به یاد دارد؟
“خاطره بسیار خوبی از آن شب ندارم زیرا تیم من بازی را واگذار کرد اما المپیکو جو. خوبی داشت و جمعیت بخش مهمی از موفقیت تیم بود.من همه کار می توانم انجام دهنم تا طرفداران پشت سر ما باشند تا بتوانیم جوی که آن روز دیدم را بازسازی کنیم البته متاسفانه از سوی دیگر!”

از آن زمان تا کنون بسیاری از چیز ها در رم تغیی کرده ست.فکر می کنید که می توانید در بازار نقل و انتقالات برای تقویت تیم کاری کنید؟برای مثال چرا شما لوپز را به عنوان دروازبان خود انتخاب کردید؟
“پتراچی،فینگا و و من سخت در حال تلاش هستیم تا یک تیم قوی را بسازیم.ما به همه چیز نگه می کنیم و به گزینه هایم دقت بسیاری می کنیم به طوری که به بازیکنانی را ضافه کنیم که کیفیت را به تیم اضافه کنند.تا کنون با اسپیناتزولا،آمادو و لوپز قرارداد امضا کردیم.هنگامی که انتقال های دیگر را تکمیل کنیم،به شما اطلاع خواهیم داد.مهم ترین چیز این ست که ما با توجه به گزینه هایی که داریم،با دقت به به دنبال بازیکنی باشیم که برای بهبود تیم مناسب باشد.”

آیا گونزالو هیگواین بازیکن مناسبی ست؟
” من قصد ندارم درباره بازیکنانی صحبت کنم که در اینجا نیستند. اگر هیگواین وارد اینجا شود،سپس من می توانم درباره او با شما صحبت کنم.اما نمی خواهم در باره معاملاتی که انجام نشده ست،صحبت کنم.من ترجیح می دهم در مورد بازیکنانی که اینجا نیستند صحبت نکنم.”

زمانی که در لندن با پالوتا ملاقات کردید،رئیس چه اهدافی را دنبال می کرد؟
“رئیس هدف خاصی را تعیین نکرده ست اما من به طور واضح می خواهم رم را به لیگ قهرمانان سال آینده برسانم.یکی از دیگر از اهداف من این ست که یک تیم قدرتمند،بلندپرواز و شجاع را ایجاد کنم.ما می خواهیم در هر مسابقه به برتری برسیم.در عین حال می دانیم همیشه امکان پذیر نیست.ما می خواهیم یک تیم بسازیم که تمام طرفداران بتوانند به آن افتخار کنند.اگر ما بتوانیم این کار را کنیم،برای کسب چیزی نزدیک خواهیم بود.من فردی نیستم که دوست دارد وعده بدهد.اما این چیزی ست که باور دارم.من یک قرارداد دو ساله به گزینه برای سال سوم دارم و اطمینان دارم که این تیم می تواند در یکی از مسابقاتی که در آن حضور داریم،قهرمان شویم.همانطور که گفتم این یک وعده نیست،بلکه اعتقاد من ست.”

 

در مورد زانیولو چه فکری می کنید؟آیا برای سبک فوتبال شما مهم ست؟
“زانیولو یک با استعداد ست و ما به او ایمان داریم. اما آنچه که اکنون باید بگویم برای او و همه بازیکنان دیگر این تیم ست.آنچه که برای من اهمیت دارد،حال و آینده ست.هر یک از بازیکنان این تیم باید به من نشان بدهند که شایسته آنها شایستگی دارند که هر روز در آنجا تمرین کنند.زانیولو اعتماد به نفص دارد ،مثل تمام هم تیمی هایشم.من به این بازیکنان اعتقاد دارم و به همین دلیل جاه طلبانه هستم و اعتقاد دارم که ما می توانیم با این تیم و بازیکنان با چیزهای عالی رو به رو شویم.حال و آینده اهمیت دارد.ما باید با بازیکنانی تیم را بسازیم که موفقیت باشگاه بیش از منافع شخصی انها مهم باشد.زیرا معتقدم این تنها راه موفقیت شماست.”

با ژکو صحبت کردید؟آیا می خواهید او را نگه دارید؟
“تا با حال فرصتی برای صحبت با او پیدا نکردم اما می توانم این را بگویم:به نظر من مهم این ست که تنها بازیکنانی را نگه داریم که در اینجا خوشحال هستند و انگیز دارند و می خواهند با این باشگاه مبارزه کننده.من فکر می کنم این چیز ها حیاتی ست.ما به بازیکنانی نیاز داریم که 100%برای انجام این کار متعهد باشند و متعهد به پیروزی از اهداف این باشگاه باشند.”

آیا اطمینان می دهید که کدام بازیکنان قطعا باقی خواهند ماند؟
“برخی از بازیکنان هستند که قطعا روی آنها حساب باز می کنیم و کسانی که برای آینده ما اهمیت دارند.بازیکنانی که بخشی اساسی از برنامه های ما هستند.ما فردا شروع به کار خواهیم کرد.فکر می کنم زمان کمی برای بازیکنان نیاز ست که ایده های من را درک کنند اما خوش بین هستم.متقاعد شده ام که با بازیکنانی که اینجا هستند و کسانی که اضافه می شوند،می توانیم یک تیم بزرگ بسازیم.”

آیا فلورنزی و پلگرینی کاپیتان و کاپیتان آینده تیم خواهند بود؟
“من هر دو بازیکن را به خوبی می شناسم.چون با آنها به عنوان یک رقیب رو به رو شدم.من بسیاری از مسابقات رم را تماشا کردم اما می خواهم شخصا آنها را بشناسم و ببینم چه بازیکنانی هستند.زیرا آنها بخش مهمی از این تیم هستند.ما کمی تحقیق خواهیم کرد و سپس خواهید دید چه تصمیم خواهیم گرفت.ما اغلب در مورد انتظارات صحبت می کنیم.من امیدوارم بازیکنان احساس کنند که در همه زمان ها مهم هستند.امیدوارم بازیکنان تیمم انتظارات مشابهی از خود و هم تیمی هایشان داشته باشند زیرا کمک کنند تا به پیروزی برسیم.”

شما تیمی را ترک کرده ای ست که افتخارات زیادی با آن کسب کرده اید و به تیمی آمدید که با رده ششم لیگ را به پایان رساند.به دنبال تجربه جدید در لیگی دیگر هستید یا بردن افتخار با رم؟

“من اینجا هستم زیرا به شدت بر این باورم که با هم می توانیم رم را به سطح بعدی برسنیم.ما می دانیم که در لیگی بازی می کنیم که از دیدگاه تاکتیکی بسیار دشوار ست و این چالش بسیار هیجان انگیز برای من ست.این یکی از دلایلی ست که به ایتالیا آمدم.بالاتر از همه،من اینجا هستم زیرا احساس می کنم می توانیم چیزی بزرگ به دست آوریم.انتخاب من به دلایل مالی نیست.وقتی که با احساسم با جانلوکا صحبت کردم،او فرصت آمدن به رم را ارائه داد و من تردید نداشتم!دوباره آن را می گویم.معتقدم می توانیم چیز خاصی را در اینجا بسازیم.”

آیا می دانید چه سیستمی را استفاده می کنید؟چگونه می خواهید با لیگ های مختلف مانند سری آ سازگاری داشته باشید؟
“.سیستم مهمترین چیز نیست.بیشتر چگونگی حرکت به عنوان تیم مهم ست.اگر به تیم های گذشته من نگاه کنید،خواهید دید که بازیکنان من دو برابر تلاش می کردند.البته دستورالعمل های سرمربی بسیار مهم ست.اگر از من بپرسید که آیا بازیکنان این تیم قادر به انطباق با ایده های من هستند، پاسخ این است که قطعا بله.برای بخش دفاعی،مطمئنا دنبال دفاع بهتر خواهیم بود زیرا این مهم ست اما بدان معنا نیست که ما یک تیم دفاعی یا تیمی خواهیم بود که به عقب برگردد!من معتقدم که بهترین راه دفاع این ست که توپ را نگاه داریم.آنچه واقعا مهم ست که همیشه با شدت بازی کنیم. در حالی که ثبات تیمی را تضمین کند.فکر می کنم باید تلاش کنید تا از هدف خود دفاع کنید.”

می توانید توضیح دهید که آیا فلورانس کاپیتان باشگاه خواهد بود؟

“فلورنزی پیش از آمدن من نیز کاپيتان تیم بوده است. ما باید در مورد کاپيتان آینده تصمیم گیری کنیم ولی به احتمال زیاد او کاپیتان اول باشگاه باقی خواهد ماند.”

شما هشتیم سرمربی رم در این نه سال هستید.آیا نگران نیستید؟شما فکر می کنید می توانید موفق شوید؟
“من از کار در رم نمی ترسم. ترس چیزی نیست که من احساس کنم. من دوست ندارم در مورد خودم صحبت کنیم. نتایج تیم به مربیان حرف می زنند. من متقاعد شدم که مربیان با نتایج خود شناخته می شوند. ”

آیا پاستوره و پروتی به ایده های فوتبالی شما متکی هستند؟اگر چنین ست ،چگونه؟
” می توانم روی پروتی و پاستوره حساب باز کنم. من فکر می کنم که آنان می توانند برای تيم مفید باشند. آنها بازیکنان با کیفیتی هستند ولی همان چیزی که به زانیولو گفتم را برای آنها تکرار می کنم، آنها باید هر روز سخت تلاش کنند تا شایستگی شان را نشان دهند. ”

شما با تعداد زیادی از مهاجمان مختلف به عنوان یک بازیکن بازی می کنید. مهاجم ایده آل شما چطور است؟
” مهاجم ایده آل من کسی است که از موقعیت هاش درست بهره ببرد و در امر گلزنی موفق باشد.”

 

شما با مدیر ورزشی چه نوع رابطه ای دارید؟ آیا شما لیستی از بازیکنان که می خواهید این باشگاه را امضا کنید، به او بدهید؟

“من باید بگویم که جیانلوکا و من در زمان کوتاهی که با هم کار کرده‌ایم، یک رابطه عالی برقرار کرده‌ایم. ما بهترین بازیکنان را برای تیم انتخاب می کنیم. برای خرید دو حالت وجود دارد، اول اینکه او یک بازیکن را به من پیشنهاد می‌کند و من آن را ارزیابی می‌کنم و یا من پیشنهادی می دهم. ما با هم‌کار می‌کنیم تا بهترین تصمیمات ممکن را اتخاذ کنیم. البته پول نیز تاثیر گذار ، اما شکی وجود ندارد که ما تلاش می‌کنیم تا بهترین انتخاب برای تقویت رم را پیدا کنیم. “

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *