حافظ مسلمی 1713 روز پیش
بازدید 30 بدون دیدگاه

کنفرانس خداحافظی توتی از رم

زندگی دوم فرانچسکو توتی امروز در رم به پایان می رسد.بعد از دوران بازیگری،حال دوران مدیریت به نقطه آخر خود رسید.فرانچسکو توتی در کنفرانسی مطبوعاتی در سالن کونی برگزار شد،در مورد بسیاری از اتفاقات در باشگاه توضیحات مفصلی داده ست. 

“اول از همه می خواهم از رئیس مالاگو برای این مکان زیبا برای گفتگو در نظر گرفته است، تشکر کنم.در ساعت 12:42 در تاریخ 17ژوئن 2019 برای پالوتا ایمیلی فرستادم و تصمیم خود را برای ترک رم به اطلاع او رساندم. امید داشتم که کار به اینجا نرسد ولی متاسفانه روزی که برایم بسیار زشت و سنگین است فرا رسید..من برای گرفتن این تصمیم ماه ها ارزیابی انجام دادم و با توجه به شرایط کنونی فکر می کنم که تصمیم درست است.این باشگاه تیمی برای دوست داشتن است؛ پس نباید گروهی طرفدار من و گروهی دیگر طرفدار پالوتا باشند و باید همه طرفدار رم باشند. همانطور که همیشه گفتم.”بازیکنان، مالکان مدیران و مربیان می آیند و می روند ولی پرچم و نماد می ماند.این تصمیم تقصیر من نیست، نمی دانم چه می توانم بگویم. اولویت اول من در زندگی همیشه رم بوده است و می خواستم رم به بالاترین سطح در اروپا برسانم.”
“من هیچ وقت برای پول کار نکردم و حتی از مدیران هم درخواست مالی نکردم، تنها خواسته من این بود که مدیر فنی بشوم زیرا فکر می کنم توانایی لازم برای کشف بازیکنان و آوردنشان به رم را دارم.من هیچ وقت نخواستم که در تصمیم گیری تنها من باشم بلکه می خواستم که دیگران نیز در امر سهیم باشند. من چگونه می توانم مدیر فنی باشم؛ در حالی که باشگاه مربی و بازیکنان جدید به خدمت می‌گیرد و بازیکنانی را می فروشند و در این باره به تو نمی گویند.به این دلیل به لندن سفر نکردم، زیرا تصميمات از چند روز قبل گرفته شده بود.من فقط با کونته برای رم تماس گرفتم و بقیه کسانی می گویند من آنها را به باشگاه پیشنهاد دادم، کذب است. آنها می خواهند به گونه ای نشان دهند که من با همه مربیان در رسانه نام برده شد، تماس گرفتم و موفق نشدم ولی خودشان توانستد جواب مثبت فونسکا را بگیرند. من احمق نیستم و همه این اخبار و شایعات را رد می کنم. ”

” من و فینگا قبل از اینکه پالوتا متوجه بشود با کونته تماس گرفتیم و من گفتم که کونته تنها کسی است که می تواند ما را از این وضعیت خارج کند. در ابتدا او به ما جواب مثبت داد ولی بعد از مدتی به خاطر اتفاقاتی که افتاد، نظرش را تغییر داد. می خواهم از فینگا تشکر کنم، زیرا او حامی من بود و برای پست مدیر فنی مرا حمایت کرد، همچنین از رانیری هم تشکر میکنم، زیرا وقتی که به او پیشنهاد دادیم به سرعت به ما جواب مثبت داد و گفت فردا در تریگوریا هستم. از اینکه طرفداران او را در بازی خداحافظی دروسی تشويق کردن، خوشحال هستم.”
“اکنون باشگاه را ترک می کنم حسی به مانند مرگ دارم؛ از بازنشستگی سخت تر و غیر قابل تحمل تر است. اگر بخواهم دوباره به رم بیایم باید، مالکیت جدیدی روی کار باشد و من اعتماد کامل داشته باشند. در طول سال های زیادی که مفتخر بودم که کنار رم فعالیت کنم، خیلی به من گفتند که برای باشگاه بسیار سنگین هستی و مانع پیشرفت هستی. ”
خرید باشگاه توسط قطری ها؟” در طول عمرم به کشور های زیادی مسافرت کردم بخصوص کشورهای عربی. امارات، قطر و کویت و خیلی های دیگر علاقه زیادی به سرمایه گذاری در حوزه فوتبال دارند. فقط می توان گفت که رم در سراسر جهان طرفدار دارد و خیلی ها هستند که اینجا سرمایه گذاری کنند؛ اما تا زمانی که همه چیز رسمی نشود نمی توان چیزی گفت. ”

ساری؟من هرگز با او تماس نداشتم.سرمربی خوبی ست.در این شرایط برای رم مفید ببود.اما در حال جاضر درباره هیچ چیزی صحبت نمی کنیم.درباره رویداد های کنونی صحبت می کنیم.فونسما باید یک محیط آرام و بدون دردسر پیدا کند.چیزی که دیده ام سرمربی بزرگی ست که مطالعه کرده س و در جام حذفی خوب کار کرده ست.امیدوارم او بتواند با رم خوب کار کند.

در طول 8سال گذشته از زمان آمدن آمریکایی ها سعی شد که ما را به یک گوشه پرت کنند ، با گذشت زمان هرکاری که خواستند انجام دادند و به هدفشان رسیدند.
رابطه ای با بالدینی نداشتم و نخواهم داشت. این تصمیم را به خاطر اتفاقات باشگاه گرفتم. بین ما دو نفر یکی باید می رفت و من رفتم؛زیرا نمی خواستم که هرج و مرج ایجاد کنم.
هر چه در تریگوریا گفته شود ولی تصمیم گیری نهایی در لندن رخ می دهد. گفتن مشکلات هیچ فایده ای نداشت، زیرا کسی به آن گوش نمی داد.مالک فقط به حرف های لندن گوش می داد.
هیچ وقت به من اجازه مشارکت‌ در کارها داده نشد. در طول دو سال که به عنوان مدیر فعالیت کردم، کمتر از ده بار به جلسات باشگاه دعوت شدم و در هم جلسه هم به گونه ای رفتار می کردند که انگار مرا می خواستند بیرون بیاندازند.
اگر بالدینی برود، باز نمی گردم زیرا کاری که نباید رخ داده است. من حرفی برای پالوتا و بالدینی ندارم، زیرا آنها تصمیم خود را گرفته اند و من به آن احترام می گذارم.
در مورد دروسی نقشی نداشتم و فقط به آنها گفتم که برای تمدید زودتر به او اطلاع دهید تا مثل من که دو هفته مانده به پایان فصل خبر دادید، نشود.
او کاپيتان رم است و باید به او احترام گذاشته شود.وقتی که به آنها در مورد دروسی اخطار دادم، گفتند که بررسی می کنیم و بعد از مونچی و دیفرا رفتند، ده روسی مصدوم شد و اوضاع بهم ریخته شد.
من نمی توانستم به عنوان مدیر رم، زیاد به دروسی صحبت کنم ولی به عنوان یک دوست به او گفتم که به آینده اش فکر کند.
ساری گزینه بالدینی بود و من با او هیچ وقت حرف نزدم. قطعا او مربی خوبی است و می توانست به ما کمک کند ولی قرارداد داشت.
باید آرامش را ایجاد کنیم و محیطی ایده آل برای فونسکا ایجاد کنیم. فونسکا مربی خوبی است و مردم هم اکنون به او اعتماد دارند.
آیا به بازی های فصل آینده رم می آیی؟ اگر دروسی به تیمی نرود به کوروا سود می آییم.”

اکنون کارهای زیادی است که می توانم انجام دهم. با آرامش پیشنهادات را بررسی می کنم و در نهایت آن کاری که مرا خوشحال می کند، انتخاب می کنم. من برای مقصر نامیدن کسی به اینجا نیامدم. ما سفری مشترک را آغاز کردیم و من مسیر آنرا بدلیل نگذاشتن احترام تغییر دادم.

همه می دانند مرا مجبور به ترک رم کردند.من یک قرارداد 6ساله برای مدیریت داشتم.با سکوت من آغاز شدم و از تفاوت آن با محیط داخل زمین آگاه بودم. قول های زیادی داده شد، که هیچکدام عملی نشد. من شخصیت دارم و نمی توانستم بنشینم و کاری انجام ندهم. من این کار را برای رم انجام دادم.

سال آینده به استادیوم می رود؟برای بعضی از مسابقات بله.چرا که من همیشه طرفدار رم هستم.من حتی می توانم به کورواسود بروم.دانیله را را می گیرم و با هم به کوروا می رویم.تا زمانی که او برای بازی به جای دیگر نرود.

توتی می تواند کمک کند اما بسیاری از وعده هایی که داده شده ست،واقعی نیست.به عنوان یک هوادار متاسفم.چون به عنوان یک رویاهایی دارم.من می خواهم رم را در بالاترین سطح رقابت کند.متاسفانه مشکلات مالی وجود دارد و باید مورد احترام قرار گیرند.اگر شما برای50 میلیون یورو مجبور به فروش باشید،نباید بازیکنان جوان را به فروش برسانید.آنها کسانی هستند که درباره این چیزها صحبت خواهند کرد.من 101% متعهد بودم حتی زمانی که بازی می کردم.

رم بدون توتی؟اگر رئیس رم بودم و دو نماد مانند توتی و ده روسی داشتم،اوج احترام را برای آنها قائل می شدم.اطراف رئیس افراد اشتباهی قرار دارند.او فقط به حرف های برخی از افراد گوش می دهد.آیا کسی هست که در تریگوریا شما را خراب کرده باشد؟بله ولی هرگز نام آنها را ذکر نمی کنم.اما برخی از افراد نمی خواهند من در آنجا حضور داشته باشم.
در داخل تریگوریا افرادی هستند که ضد رم عمل می کنند.پالوتا چیزهای زیادی نمی داند و همیشه به این افراد اعتماد می کند.این اشتباه اصلی اوست.من همه چیز را در تریگوریا می شناسم.می دانم چه اتفاقاتی در آنجا رخ می دهد.من در آنجا بزرگ شدم.می دانم چه مشکلاتی وجود دارد.یک دقم واقعیت ها به بوستون می رسد.
بالدیوسنی؟او رهبر رم بود.سعی کرد من را هدای کند.او به من دستور داد.از بعضی از دیدگاه ها تو به من کرد.مائورو بخشی از مدیران ست.در واقع معاون رئیس ست.

ایمیل؟همه می دانند وجود دارد.نمی توان آن را پنهان کرد.من 100% به دانیله ده روسی اعتماد دارم.من دستم را روی آتش می گذارم که او آن را نگفت و به آن فکر نیز نکرد.

امیدوارم پالوتا و بالدینی موفق شوند.همانطور که همیشه گفتیم ما 10 سال صبر نمی کنیم.پالوتا برای رم اینجاست یا استادیوم؟این سوال را از او بپرسید.من نمی توانم پاسخ دهم.

سایر پیشنهادات؟من ارزیابی خواهم کرد.برخی از پیشنهادات از سایر تیم های دیگر ایتالیایی رسیده ست اکنون همه چیز را در نظر می گیرم.چرا که حالا آزاد هستم.

از اینکه پالوتا اجازه داد در رم بمانم و فرصت دیگری به من داد سپاسگزارم.امیدوارم بتواند رم را تا حد ممکن بالا ببرد.در حال حاضر او باید خوب باشد و اعتماد مردم را دوباره به دست آورد.

لورنزو پلگرینی؟من به او وعده های زیادی دادم امیدوارم عملی شوند.او پسر ویژه ای ست..پسری قوی هم داخل و هم خارج از زمین.پسری خاص ست و می تواند به تیم و این پیراهن کمک زیادی کند.او طرفدار رم ست.رم باید همیشه در اولویت باشد.

این کنفرانس را برگزار می کنم چون در این دو سال مشکلات زیادی وجود داشت و من این تصمیم نهایی را گرفتم.من خودم را در مقابل خودم قرار نمی دهم.100% به هواداران احترام می گذارم.چون همیشه مردم من باقی خواهند ماند.

روبرتو مانچینی؟تیم ملی عالی دارد.امیدوارم ایتالیا با او بتواند به اوج اروپا برسد.

شهر،رم،دریا،کوه،خورشید.طرفداران رم،چون زیباتر از همه هستند.

 

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *