کنفرانس خداحافظی ده روسی با رم

بعد از رسمی شدن رفتن دانیله ده روسی در پایان فصل،بعد از امروز کنفرانسی با حضور دانیله و سایر بازیکنان آ.اس رم برگزار شد.در زیر تقریبا متن کامل این کنفرانس قرار گرفته ست.

 

کنفرانس مطبوعاتی با سخنرانی گوئیدو فینگا مدیر اجرایی باشگاه شروع شد
فینگا گفت :”من دیشب با ده روسی ملاقات کردم و تصمیم باشگاه را که به اطلاع او رساندم. فصل بعد با او تمدید نمی شود و او می تواند وارد کادر مدیریتی رم شود. من همچنان امیدوارم که دنیله پیشنهاد باشگاه را بپذیرید، با اینکه کمی خود خواهانه است. اگر او در تصمیم گیری های باشگاه به من کمک کند، وضعیت بهتر می شود.او شخصيتی بزرگ دارد و از معاشرت با او لذت می برم. این پیشنهاد همیشگی است و ده روسی هر زمان می تواند به ما کمک کند. دنیله در جواب من گفت که به پیشنهاد شما احترام می گذارم.”

بعد از صحبت های مدیر اجرایی نوبت به کاپیتان ده روسی رسید.

آیا چیزی در گذشته است که بخواهی آن را عوض کنی؟
” وقتی به گذشته نگاه می‌کنم، شاید در بعضی مواقع می‌توانستم تغییراتی داشته باشم. می توانستم تصمیمات متفاوتی را در زندگی بگیریم؛ اما در مورد وفاداری من به رم هیچ چیز قابل تغییر نیست. من قهرمانی در جام ها را دوست دارم ولی اگر من یک عصای جادویی داشتم می‌توانستم آنها را به دست آورم. در سال های اخیر مرتکب اشتباهاتی شدم ولی هیچ شخصی در دنیا بی اشتباه نیست. ”

علاقه و عشق طرفداران؟”
این واقعیت است که آنها عشق خودشان را همیشه به من نشان داده اند. من هیچ وقت حاضر نشدم بخاطر جام به آنها پشت کنم و عشق آن ها را نابود کنم. من فرصت هایی را برای رفتن به تیم های دیگر داشتم ولی چشم پوشی کردم. ممکن است مرا در چند بازی خارج از خانه در میان هواداران ببینید که در حال ساندویچ خوردن و تشویق دوستانم باشم.”

آینده؟”
من متوجه شدم باشگاه قصد دارد در مورد من تصمیم گیری کند. من تقریبا 36 ساله‌ام و می‌دانم فوتبال چگونه است، اما نخواستم در راه کورس سهمیه حواس‌ها را پرت کنم. من احمق نیستم هنگامی که بعد از ده ماه هیچ بحثی در مورد آینده نشود، معلوم است که در اخر چه می شود. . من از پیشنهاد مدیران تشکر و قدردانی می‌کنم و به آن‌ها احترام می‌گذارم، اما من هنوز احساس یک بازیکن را دارم. من امروز صبح بیش از 500 پیام دریافت کردم ولی هیچکدام پیشنهادی از تیم دیگر نبود، من شایعات علاقه تیم های مختلف را شنيدم ولی به آنها فکر نکردم.”

آیا عاقلانه تر نبود که خداحافظی می کردی؟
“من همیشه به فرانچسکو توتی گفتم که من موافق نیستم که باشگاه در مورد آینده ام تصمیم بگیرد. ولی در نهایت این باشگاه هست که تصمیمات نهایی رو می گیرد. باید به آن احترام گذاشت.”

توصیه ای به طرفداران؟
“من همیشه عاشق رم بوده‌ام. توصیه‌ام به طرفداران این است که از این تیم حمایت کنند: آن‌ها گروه خوبی هستند و شایسته احترام‌اند.”

آینده به عنوان سرمربی؟
“در نهایت دوست دارم سرمربی شوم. خودم را در قامت یک مدیر نمی ببینم،اما در رم چنین پستی با ارزش خواهد بود. من امیدوارم هستم که فرانچسکو در اسرع وقت به قدرت بیشتری برسد و بتواند در تصمیم گیری های مهم سهمیم باشد، اگه توتی قدرت بیشتری داشته باشد،شاید وسوسه بشم. من باید بروم مطالعه کنم، یاد بگیرم. این یک راه طولانی خواهد بود.”

آیا بعد تو و با کاپیتانی فلورنزی، میراث تو ایمن است؟
” اهل رم بودن برای باشگاه اهمیت دارد. هنوز فلورنزی و پلگیرنی حضور دارند. اما آن‌ها نباید از من تقلید کنند، بلکه باید مسیر خودشان را در پیش بگیرند، علاوه آن می توان از کریستانته هم نام برد.”

” اختلاف نظر بین من و مدیریت باشگاه وجود دارد اما من با کسی مخالفت نمی کنم.من یک روز با رئیس صحبت خواهیم کرد.من باید این تصمیم باشگاه را بپذیرم و به جلو حرکت کنم.اگر من رئیس بودم،قرارداد بازیکنی مانند خودم را تمدید می کردم.”

بعد از 26 می چه می شود؟
“من دوست دارم که به تعطیلات بروم، استراحت کنم و برای مدت کوتاهی از فوتبال به دور باشم. باید همچنین باید به دنبال تیمی برای فصل بعد بگردم.”
“برای دوران حرفه‌ای که داشتم خدا را شکر می‌کنم. خوشحال می‌شوم اگر مانند پدرم در سری سی مربیگری کنم. او الگوی من است. وقتی من 14 یا 15 ساله بودم فکر نمی‌کردم بازیکنی به این خوبی شوم”
“من از همه تشکر می‌کنم. من لحظات احساسی زیادی تجربه کردم به ویژه در بازی‌های خارج از خانه، آن‌ها باعث شدند که حس زنده بودن داشته باشم. فوتبال چیزی در مورد حمایت و همچنین رقابت است، من خوشحال می‌شوم اگر مردم مرا در هر دو جهت ببینند، این نشان می دهد چیزی به دست آورده‌ام.”