حافظ مسلمی 1810 روز پیش
بازدید 26 بدون دیدگاه

اولین کنفرانس رانیری در رم

کلودیو رانیری سرمربی جدید آ.اس رم در آستانه دیدار مقابل امپولی،در کنفرانس مطبوعاتی شرکت کرد که در زیر قرار گرفته ست.

“بازیکنان برای تیم فداکاری خواهند کرد”

– در مقایسه با سال 2009 چه احساسی دارید؟
“همیشه یک حس بسیار خاصی است. من این کار را برای احساسم انجام می دهم. بازگشت به رم همیشه خاص است، هم برای ما اهالی رم هم برای تیفوسی ها. احساس خوبی دارم و شور زیادی دارم. میدانم که لحظات دشوار وسختی برای باشگاه است اما آماده نبرد هستم.
– دو جلسه تمرین با بازیکن ها داشتید از لحظه بازگشت به رم، نظرتان چیست؟
” بخاطر ریکاوری اکثر بازیکنان بعد از بازی پورتو، من فقط یک جلسه کامل داشتم. با تمام بازیکنان صحبت خواهم کرد، اما اکنون مهم ترین چیز برای ما انگیزه است. میدانم که در بازه زمانی دشواری هستیم ، اما به عنوان کسی که از خارج از رم می آید بنظرم چمپیونزلیگ دور از دسترس نیست. دو بازی بعدی حیاتی است، و هوادارن ما نقشی حیاتی در بازی دارند.
بچه های تیم مبارزه میکنند و قدردانی و حمایت هواداران را میخواهند. به تنهایی نمیتوانم تیم را به چمپیونزلیگ برسانم، با کمک هواداران من حس اعتماد بنفس بیشتری دارم. میدان وقتیکه هواداران رم پشت شما هستند ، به شما جسارت میدهند، هر چیزی میتواند اتفاق بیفتد. از زمانیکه من هوادار رم هستم، خودم هم همینطور بودم و بعنوان هوادار تیم را کمک کردم.
– با این تیم چه کار خواهید کرد؟ اولویتی برای مرتب کردن دفاع دارید؟
” تیم گل میزند اما ما نیاز به تمرکز در خط دفاع داریم. هر زمان که فرصت تماشای بازی رم را داشتم، دیدم که گل های زیادی در لحظاتی که مالک توپ هستیم دریافت کرده ایم. باید مراقب این باشیم که توپ را از دست ندهیم. وقتی گل دریافت میکنید بازیکنانی که اشتباه کرده اند احساس میکنند مقصر هستند و میتوانند راه خود را گم کنند و نتوانند بازی خود را انجام دهند. روی حفظ توپ کار خواهیم کرد.

اخرین بار رم با شما به اسکودتو نزدیک بود، برای رسیدن به این باور هدف شما چه چیزی است؟
“برای رسیدن به این باور، همه چیز به هوادار و همچنین اشتیاق و میل بازیکنان بستگی دارد. بنظرم باید بازیکنان در چنین مسیری حس کنند که دوست داشته میشوند از طرف هوادارها. خوب نیست که در خانه خود با ترس از مرتکب شدن اشتباه و خطا بازی کنید. به همین دلیل از هوادارها میخواهم که کنار ما باشید، ما به شما نیاز داریم. میخواهم بازیکنانم را با خشم و اراده و عزم در زمین ببینم، آن وقت میشود استباهات را پذیرفت. میخواهم بازیکنانی را در زمین ببینم که حاضر به فدا کردن جان خود برای رم هستند.

-فلورنزی زانیولو، پست بازی اینها؟ادین و پاتریک باهم بازی خواهند کرد؟
” فلورنزی هم در دفاع هم در حمله توانایی بازی کردن را دارد. این که کجا باشد به بازی بستگی دارد. او نیاز به ریکاوری دارد. و باید خودش را پیدا کند. هر اشتباهی بیشتر از بازیکن برای هوادار رم سنگین و سخت است. فلورنزی باید روح رمی بودن خود را باز یابد. بازی هایی زیادی داریم و از او انتظار زیادی دارم.
پست زانیولو وسط زمین است.
ژکو و شیک نیاز به بازی کنار همدیگر دارند، شیک کیفیت بالایی در بازی خود دارد و قوی است هواداران شروع به دوست داشتن او خواهند کرد.
– پاستوره؟
“بازی اش در رم را ندیدم اما میدانم کلاس بازی بالایی دارد. من به اسم ها و سن و سال و حقوق بازیکنان کاری ندارم. ما باید تیم باشیم و باید بیشتر تلاش کنیم، اگر با خودمان کلنجار برویم و سخت درگیر نبرد باشیم این یعنی تمام آنچه که در توان داریم را نمایش نمی دهیم، نیاز به بحث نیست.  تاوان این کمبودها را داده است و حالا بازیکنان باید نشان دهند که چه چیزی برای دلیل حضورشان دارند. من کمکشان خواهم کرد که هرآنچه که در توان دراند را به کار بگیرم.

-تنها تا جولای قرارداد دارید
وقتی رم تماس میگیرد جوابی جز بله ندارم، در هیچ تیمی تحت این شرایط کار نمیکنم اما اینجا رم است. قدم به قدم پیش خواهم رفت حتی اگر برای یک شب روی نیمکت این تیم هم باشد.

– وقتی فرانچسکو توتی تماس گرفت به چه چیزی فکر کردید؟
“از من پرسید کجا هستم و باهم حرف زدیم. دیفرا یک مربی حرفه ای فوق العاده هست، هم فصل پیش و هم این فصل من طرفدارش بودم، برای اتفاقات متاسفم برای او.هرکسی میتواند اشتباه کند، همه ما.برای من پول مهم نیست و پیشنهاد های بزرگتر از این را رد کردم، برای من پیراهن و رنگ ها مهم است!
– آمدن به رم بدون ترتیب دادن هیچ شرایط و شروط خاصی؟ چرا آمدن به رم ریسک بالایی دارد؟
” در رم با احساسی روبرو میشوید که هیچ جای دیگری وجود ندارد. مردم اینجا هر روز 25 ساعت با فوتبال زندگی میکنند، رادیو تلویزیون روزنامه، همه جا فوتبال هست. و رم تیمی که در صدر خبرهاست و یکی از تیم های خوب ایتالیا که همیشه بین 4تیم بالای جدول است.
روحیه و بعد روانی کلید اصلی مشکلات ما هست چیزی که درباره آن زیاد حرف زدم. رسیدن به چمپیونزلیگ کار آسانی نیست اما من تسلیم نمیشوم. اگر ذهنیت منفی داشته باشید در همان گام نخست و اولین دشواری تسلیم میشوید. اگر ذهنیت قوی داشته باشید به اشتباهات خود پی خواهید برد و مشکل را حل خواهید کرد.
-گلزنی کمتر ژکو نسبت به فصل پیش؟
“طبیعی است که یک گلزن سالهای بدی هم داشته باشد. حتی بزرگترین بازیکنان هم در افت قرار میگیرند. شاید ادین هم در یکی از این افت ها قرار گرفته، اما ما دوازده بازی پیش رو داریم.بگذارید ببینیم چند گل خواهد زد.
– میرانته یا اولسن؟
اجازه بدید آنها را در تمرین ببینم، فردا ترکیب را خواهید دید.
-حضور هوادارها در تمرین بنظرتان کمکی به تیم میکند؟
” مطمئن نیستم، از من سوالی نپرسید فعلا در این لحظه پاسخی ندارم. ما باید خودمان باشیم و بعد خشم و شور و اراده خود را دوباره باز یابیم.”

 

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *