حافظ مسلمی 1818 روز پیش
بازدید 23 بدون دیدگاه

حمایت یوفا از وار در دیدار رم-پورتو

یوفا معتقد است که سیستم VAR تصمیمات درستی در بازی چهارشنبه شب رم و پورتو که با شکست 1-3 جالوروسی همراه بود داشته است.

پورتو در نیمه دوم وقت های اضافه به دنبال خطای فلورنزی در داخل محوطه جریمه که لباس بازیکن حریف را کشیده بود، یک پنالتی بدست آورد، یک ضربه پنالتی برای رم هم توسط تصمیم بحث برانگیز داور رد شد و داور تصمیم گرفت تا با داور VARصحنه رو بازبینی نکند.

” سیستم VAR بعد از کنترل خط آفساید، که تایید می کرد بازیکن روی خط قرار دارد و آفساید نیست، داور از VAR درخواست کرد که اگر روی مهاجم پورتو دفاع رم خطایی مرتکب شده صحنه را کنترل کند.” قسمتی از شرح اولین اتفاق بازی در سایت یوفا.
در ادامه شرح وقایع در سایت یوفا نوشته:
” داور در مکالمه با VAR تایید میکند که در حین بازی هیچ خطایی از دفاع رم را ندیده و از VAR درخواست کرده که صحنه مشکوک آماده بازبینی توسط خود داور بشود(این رای به معنی عدم رویت حادثه جدی توسط داور وسط هست) بازبینی صحنه داور را متقاعد به اعلام پنالتی به علت توقف مهاجم توسط دفاع کرد.”

برای دومین مورد(خطا روی شیک) یوفا این چنین بیان کرده:
” داور به محل نزدیک بود و شخصا احتمال خطا بودن را در حین بازی می دید و تصمیم به اعلام عدم خطا گرفت.
داور با این حال تصمیم به تاخیر در آغاز مجدد بازی گرفت، و به VAR فرصت بیشتری داد تا صحنه را از دوربین ها و زوایای مختلف موجود بازبینی کند. بازبینی توسط VAR انجام شد ، تصاویر گوناگون توسط VAR به دقت ملاحظه شد و کنترل گردید، داور VAR مدرک آشکار و گواهی بر خطای واضح روی بازیکن رم مشاهده نکرد”
” سپس داور توسط VAR مطلع شد که بدنبال کنترل تصاویر هیچ خطای واضح و روشنی اتفاق نیفتاده و نیازی به مداخله VAR توسط داور در زمین بازی وجود ندارد.”
!!!
پ.ن: خب غیر از این اعلام میشد تعجب میکردیم، خلاصه مطلب اینکه حق رم پایمال شد به همین سادگی! سال پیش بدون VAR از حضور در فینال چمپیونز محروم شدیم و امسال هم با VAR !

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *