مصاحبه ریسه به مناسبت کتاب جدیدش

جان آرنه ریسه مدافع سابق رم  مصاحبه اختصاصی با سایت فوتبال-ایتالیا داشته ست که صحبت های مهم این مرد نروژی در این بخش قرار گرفته ست.او به تازگی کتاب خود را منتشر کرده ست.

“هدف من از نوشتن کتاب این بود که می خواستم بگویم که من چگونه زندگی می کنم و مردم جان واقعی را بشناسند. من تصمیم گرفتم در کتابم صادق باشم و امیدوارم که این طور باشد. من همیشه رک هستم بنابراین خواستم تا مردم داستان زندگی مرا بدانند. حال می توانند در مورد من منصفانه رفتار کنند. من سخت به کسی اعتماد می کنم. من نویسنده کتابم را نمی شناختم پس با او ملاقات کردم. دوست شدن با او سخت بود چون او را نمی شناختم و قرار است تمام تجربیات خود را به بگویم. بنابراين برای شناخت او چند ساعت صحبت کردیم. من در گفتن داستان زندگی چیز های زیادی را فراموش می کردم ولی او تحقیق می کرد، او کار بزرگی انجام داد.
من رانیری را دوست داشتم زیرا او اجازه بازی به من می داد. فکر کنم اولین بازی خود در پیراهن رم را مقابل سینا انجام دادم من آمدم گل زدم و بردیم و از آن به بعد بازی کردم. او از من بهتر است. او از شما خواسته های زیادی داشت ولی به شما آزادی می داد. او مرد عجیب و بامزه ای بود.ما برای کسب اسکودتو بسیار نزدیک بودیم و فقط دوست داشتم برای او بازی کنم. من هميشه متن او را مي خوانم زيرا او نه فقط به عنوان مربی بلکه به عنوان شخصيت مهم من بود.او به من کمک زیادی کرد، او به من اعتماد کرد. من برای او در لستر سیتی خیلی خوشحال شدم و اکنون او در فولهام بسیار خوشحال است.مهمترین گل من، گل به یوونتوس بود زیرا من با طرفداران ارتباط برقرار کردم. من همیشه دوست داشتم گل بزنم.لقب “گلادیاتور” را گرفتم و این برای من خیلی معنی داشت، اما همه طرفداران می‌خواهند که شما ۱۱۰ درصد از زمین را داشته باشید. من بسیار خوش‌شانس بودم زیرا این بخشی از سبک فوتبال من بود. من آن فشار یا انتقاد را زیاد احساس نمی کردم. من همیشه در حال دویدن بودم، دعوا می‌کردم می‌خواستم گل بزنم. من خوش‌شانس بودم زیرا می‌توانستم برخی بازیکنان را ببینم که فشار بیشتری روی آنها هست. شما می‌توانید یک توپ را از دست بدهید، می‌توانید یک گل نزنید،اما باید برای تیم بجنگید. این تنها کاری است که باید انجام دهید. اگر این کار را انجام دهید، طرفداران شما را دوست خواهند داشت.”

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.