کنفرانس دیفرا پیش از نبرد با اینتر

اوزبیو دی فرانچسکو سرمربی آ.اس رم پیش از دیدار مقابل اینترمیلان در کنفرانس مطبوعاتی شرکت کرد و در این بخش مهم ترین صحبت های این مرد ایتالیایی قرار گرفته ست.

وضعیت دیگو پروتی و خاویر پاستوره چطوراست؟
هر دوی آن‌ها در دسترس هستند اما قطعا قادر نخواهند بود بازی اینتر را از اول شروع کنند.
از نظر روحی روانی چطور با تیم کار می کنید؟
این یک فرایند مداوم است. به ذهنیت درست برای بیرون آوردن خودمان از شرایط دشوار نیاز داریم. بعد از نیمه اول مقابل رئال مادرید دیدیم که برخی از مشکلات قدیمی ما دوباره پدیدار شدند و این نشان می‌دهد که ما هنوز هم‌ کار داریم.
آیا الساندرو بهترین گزینه در حمله را انتخاب کرده است؟
من قصد ندارم در مورد انتخاب تیم خود صحبت کنم. تنها یک احتمال وجود دارد. در زمانی مانند این زمانی که چند گزینه داریم، استفاده پروتی یک مزیت بزرگ است، اما او باید از نظر بدنی پیشرفت کند.
آیا شیک در چند بازی بعدی بازی خواهد کرد در حالی که ژکو مصدوم است؟
او ۵۰۰ دقیقه بیشتر از فصل گذشته بازی کرده‌است. من به خاطر انتخاب او در بازی با اودنیزه مورد انتقاد قرار گرفتم ، اما همه تیم نیاز دارند از لحاظ فیزیکی و ذهنی پیشرفت کنند. . مثل همه بازیکنان دیگر، پاتریک باید کمی بهتر عمل کند و بیشتر به توانایی استثنایی خود اعتقاد داشته باشد. اگر می‌خواهید عملکرد خوبی داشته باشید، جنبه ذهنی بسیار مهم است. این فاکتوری است که باید در آن پیشرفت کند.
رم در حال حاضر قوی است یا ضعیف؟
ما به بازیکنان قوی نیاز داریم و باید به آن‌ها کمک کنیم قوی باشند. من باید دائما به طرز فکرشان کار دارم. ما باید به آن‌ها قدرت بدهیم. من درک می‌کنم که طرفداران ناامید هستند و ما به آن‌ها مدیون هستیم، اما به حمایت آن‌ها نیز نیاز داریم. ما باید طرفداران را شاد کنیم. این وظیفه ما است.
آیا فدریکو فازیو در برابر اینتر بازی می‌کند؟
نمی‌دانم. دفاع شاید تنها منطقه‌ای باشد که من حق انتخاب دارم. بستگی به این دارد که ما تصمیم بگیریم با سه یا چهار دفاع بازی کنیم.
آیا شما توضیحی درباره عقب نشینی رم بعد از گل خوردن دارید؟
ما باید تلاش کنیم خود را به موقعیتی برسانیم که ترس‌هایمان را از بین ببریم. ما باید به اندازه کافی قوی باشیم که به کاری که می‌کنیم پایبند باشیم. من سعی می‌کنم ایده‌های ویژه‌ای را در بازیکنان ایجاد کنم. متاسفانه، هرگز در فوتبال وقت چندانی ندارد و شما باید به سرعت پیشرفت کنید.
وقتی شما پارسال در خانه مقابل اینتر شکست خوردید خیلی ناراحت شدید. حال برای دور شدن از آن موقعیت باید چکار کنيد؟
در بازی فصل گذشته شایسته شکست مقابل اینتر نبودیم. در مقایسه با زمان حال، آن موقع دو تیم متفاوت با بازیکنانی متفاوت بودیم. فقط می توانم امیدوار باشم که حتی در روزهایی که بد بازی می کنیم، سه امتیاز را در خانه نگه داریم.
آیا شما از این که راجا ناینگولان عملکرد خوبی از خود نشان نداده است، تعجب کردید؟

من فکر می کنم راجا یک بازیکن فوق العاده است. او با آسیب دیدگی ناامید شده است و او به وضوح از آنچه که بوده دور ست ، انرژی و قدرت است که ما از او دیده ایم، اما او هنوز هم یک فوتبالیست عالی است.
شما در این فصل بسیار مصدوم داشتید نظرت در مورد این چیست؟
طبق تحقیقاتی که یوفا انجام داده است، آمار نشان می دهد تعداد مصدومان در تیم های مختلف در این موقع از فصل بیش از هر زمان دیگری است چون بازیکنان درگیر چندین لیگ مختلف هستند. متاسفانه مصدومیت بازیکنان ما نیز همه در یک زمان پیش آمده است.پروتی و پاستوره قبل از آن مشکل داشتند.ژکو نیز خواست تا در برابر اودینزه استراحت کند.ال شعراوی در سال جاری خیلی بیشتر از فصل گذشته بازی کرده ست.
پولیتانو در اینتر خوب عمل می کند. آیا رم باید به او بیشتر اعتقاد می کرد؟
من اولین نفری بودم که در ساسولو اصرار داشتم که ما باید با او قرارداد امضا کنیم. او به سختی کار کرده است تا به جایی که رسیده است. اگرچه متاسفانه در یک باشگاه دیگر بازی می کند. من به او تبریک می گویم او واقعا به عنوان یک بازیکن بهبود یافته و من او را دوست دارم.
در حال حاضر اینتر از رم برتر است ؟ آیا فکر می‌کنید این بازی ممکن است بر آینده شما تاثیر بگذارد؟
اینتر نشان داده است که در سری آ عالی هستند. آن‌ها خیلی پیشرفت کرده‌اند و بازیکنان زیادی را در اختیار دارند. اسپالتی در حال انجام یک کار عالی است. حالا اینتر تیم دیگری است و پتانسیل زیادی دارد. آن‌ها نشان داده‌اند که در حال حاضر بهتر از ما هستند. اما در مورد آینده من همیشه هر کاری که بتوانم انجام می‌دهم.امیدوارم که جرقه متحول شدن رم از بازی فردا زده شود.
چگونه می توان اینتر را شکست داد؟
ما نشان داده‌ایم که ما قادر به انجام هرکاری هستیم. ما به استقامت واقعی نیاز داریم. چیزی که من هرگز نمی‌خواهم از آن شکایت کنم این است که ما همه چیز را رها می کنیم.
آیا اعتقاد دارید که این تیم میتواند همه چیز را در لیگ عوض کند؟آیا شما ایده های دیگری برای بهبود بازی در خط حمله دارید؟
چیزی که ما تا به حال فاقد آن هستیم، اتمام حرکت تهاجمی است. من فکر نمی کنم حمله مشکل اصلی ما است این یک مشکل روانی است. ما در لیگ عقب مانده ایم. هر هفته زمان برای جبران کمتر می شود. اینتر بسیار در انتقال توپ خوب است.
چقدر مهم است که رم بتواند آن ها را کنترل کند؟
اینتر هم تلاش می کند تا بازی را بر شما تحمیل کنند.وقتی آرام باشید، توپ را به راحتی انتقال می دهید؛ هنگامی که شما اعتماد به نفس ندارید، اشتباهات بیشتری می کنید.
چنگیز پس از آن شکست در برابر رئال‌مادرید، کمی وضعیت خوبی ندارد. فردا شروع خواهد کرد؟
من گزینه‌های دیگری ندارم، اما بله، او بازی خواهد کرد. اما یکی از آن بازیکنان هست که همیشه سعی می‌کند بازی خوبی انجام دهد. گاهی اوقات ممکن است انتخاب اشتباهی انجام دهید و این تفاوت را ایجاد می‌کند. ما اشتباهات عجیبی را در انتخاب‌های نهایی مان انجام می‌دهیم، اما بر روی آن کار می‌کنیم.