مصاحبه راجا در مورد عدم دعوت به تیم ملی بلژیک

راجا ناینگولان

ناینگولان، که یکی از بهترین های پست خود در جهان است، از لیست تیم بلژیک برای جام جهانی 2018 خط خورد. ناینگولان که در واکنش به این امر خداحافظی خود از تیم ملی بلژیک را اعلام کرد، مصاحبه ای با HLN انجام داد:
ناراحتم زیرا لایق حضور در جام جهانی بودم. در رم خوب بازی کردم و به نیمه نهایی لیگ قهرمانان رسیدم. دیگر بهتر از این نمی توانستم عمل کنم. دوست ندارم فیلم بازی کنم، من خودم هستم. اگر کسی این موضوع را دوست نداشته باشد، نمی توانم در این مورد کاری کنم. من همیشه به عنوان یک پسر بد شناخته شده ام اما فوتبال هنوز برای من یک سرگرمی است. فوتبال به شغل من تبدیل شد و می خواهم که با عملکردم درون زمین در مورد من قضاوت شود نه آن چه که در بیرون از زمین رخ می دهد. آیا فکر می کنید که تمام بازیکنان فوتبال، بچه های خوبی هستند؟
دیگر کافی است. مبارزه را ادامه نخواهم داد. از قبل تصمیم گرفته بودم تا اگر مرا به جام جهانی نبرند، از تیم ملی خداحافظی کنم. درست است که سال گذشته در دسترس تیم ملی نبودم اما هنوز امیدوار بودم تا حضور در جام جهانی را تجربه کنم. حضور در جام جهانی رویای کودکی من بود و حالا باید این رویا را رها کنم. سرمربی (مارتینز) به رم آمد و در آن بازی فکر می کنم که خوب بودم. می توانستم برای تیم او نیز خوب بازی کنم. او به من گفت که اگر سرمربی یک باشگاه بودم، تیمم را حول محور تو می ساختم اما در تیم ملی چنین چیزی غیر ممکن است. او گفت که من برای صرفا ذخیره بودن در تیم در جام جهانی، بیش از اندازه مهم هستم. صحبت او را درک می کنم اما اگر دو هافبک در تورنمنت مصدوم شوند، آیا او بازهم فکر می کند که من روی نیمکت دردسرساز می شوم؟
من به سرمربی اطمینان دادم که هر وقت به من نیاز داشته باشد، در دسترس او هستم، حتی اگر نیاز بود، می توانستم به عنوان آخرین نفر تیم در هر پستی که می خواهد برایش به میدان بروم. گفتگوی ما بیست دقیقه طول کشید و او به من گفت که هنوز تصمیم قطعی اش را نگرفته است اما از توضیحاتش فهمیدم که به احتمال هفتاد درصد به جام جهانی نخواهم رفت. او می ترسید که اگر مرا به روسیه ببرد، دردسرساز شوم.