دی فرانچسکو:سری آ را فدای لیگ قهرمانان نکردم

اوزبیو-دیفرانچسکو

رم در آخرین بازی این فصل مقابل ساسولو به پیروزی 1-0 رسید تا فصلش را به خوبی به پایان برساند.دی فرانچسکو تاکید کرد در آینده باید فاصله با رقبا به حداقل برسد.

به نقل از وبسایت رسمی رم، دی فرانچسکو گفت:
از نظر دفاعی، دومین تیم لیگ شدیم اما در خط حمله باید خیلی بهتر ظاهر شویم. فرصت های زیادی در طول فصل در بازی های مختلف خلق کردیم اما در تمام کردن آنها ضعیف عمل کردیم. اینکه با 24 ضربه به تیرک، بیش از هر تیمی توپ را به تیرک زدیم، نمی تواند فقط به خاطر بدشانسی باشد. باید دقتمان را افزایش دهیم.
آیا شما سری آ را فدای لیگ قهرمانان اروپا کردید؟

اصلا؛ این حرف صحیح نیست. چنین چیزی در ذهن من و بازیکنان تیم نبود. من به عنوان مربی باید به تیم تلقین کنم که اهمیت لیگ و چمیپیونزلیگ یکسان است و باید با همه بازی ها به یک شکل رفتار کرد. اگر می خواهیم به باشگاهی بزرگ تبدیل شویم، رم باید در هر تورنمنتی، تیمی رقابتی باشد و در این میان اصلا نمی توان لیگ را نادیده گرفت. باشگاه های بزرگ در لیگ داخلی موفق هستند و در بازی های بین المللی هم افتخار کسب می کنند. استفاده از سیستم چرخشی ضروری بود. البته در مورد برخی بازیکنان مثل کولاروف، ژکو و آلیسون این قانون خیلی عملی نشد. تغییر ذهنیت همه اعضای باشگاه از کارکنان گرفته تا بازیکنان، اهمیت زیادی داشت که من این تغییر را به وضوح می بینم. البته هنوز کافی نیست و باید بهتر شود.

در فاصله دسامبر تا ژانویه، تیم شما کم آورد. باخت به یوونتوس عامل این اتفاق بود یا شایعات نقل و انتقالات؟

از جنبه ای دیگر به قضیه نگاه می کنم؛ این چیزها مشکل آفرین نبود بلکه باعث شد ذهنیت تیم بهتر شود و رشد کنیم. اصلا دوست ندارم به گذشته برگردم. پرونده آن مقطع بسته شده و باید نگاهمان رو به جلو باشد. باید همین طور از مشکلات درس بگیریم و به پیشرفتمان ادامه بدهیم. این مسائل را عاملی مفید در روند تکامل تیم می دانم.

آلیسون در رم می ماند؟

اصلا دوست ندارم دائما در مورد بازیکنانم در فصل نقل و انتقالات صحبت کنم. همه می دانند که وقتی بازار نقل و انتقالات شروع شود، هر اتفاقی ممکن است رخ بدهد اما من آرزو می کنم آلیسون در کنار ما بماند.
اهداف شما برای فصل آینده؟

جدول می گوید ناپولی و یوونتوس جلوتر از ما هستند؛ می خواهیم فاصله خود با تیم هایی که فصل را بالاتر از ما تمام کردند، کاهش بدهیم. می خواهیم پیشرفت کنیم و عملکرد این فصلمان ثابت کننده این موضوع است. باید در کنار هم به سختی کار کنیم تا به سطحی فراتر از وضعیت کنونی برسیم.