مصاحبه بعد بازی دی فرانچسکو

رم_بارسلونا

پس از شکست 4-1 برابر بارسلونا، اوزه بیو دی فرانچسکو سرمربی رم از تیمش به خاطر ضعف در تمام کنندگی و البته از داور انتقاد کرده است. امشب گرگها در بازی رفت یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا به مصاف شاگردان والورده رفتند و 4-1 باختند اما دو گل به خودی ثبت شد و آنها یک پاس گل هم به حریف دادند!

پس از مسابقه، دی فرانچسکو به مدیاست پرمیوم گفت:

بارسلونا اینقدر قوی است که به کمک کسی نیازی ندارد؛ امشب آنها از طرف ما و داور کمک دریافت کردند.
امشب خوب بازی کردیم ولی اشتباهات، گران تمام شد و ما نمی توانیم تقصیر را به گردن یکدیگر بیاندازیم. از نظر شخصیت و رویکرد نمی توانم گلایه کنم، چون ما 3-0 عقب افتادیم و متوجه نشده بودیم که چرا این طور شد.
از تیم تعادل خواستم چون با توجه به اینکه 180 دقیقه بازی می کنیم باید کاری می کردیم که شرایط برابری فراهم شود. هر چند تجربه داریم، باید از این نظر بهتر شویم. با توجه به عملکرد و قدرت حریف نتیجه اصلا عادلانه نیست. گل به خودی ده روسی با بدشانسی به ثمر رسید، در حالی که ما به آنها یک پاس گل دادیم و البته ضربه ایوان راکیتیچ هم به تیر خورد.
گاهی خیلی بی تجربه و کند بودیم. ما قدر این مسابقه را می دانستیم ولی باید در برخی موقعیت ها از نظر بازی خوانی بهتر عمل می کردیم. وقتی موقعیتی به دست می آورید باید گل بزنید، مثل موقعیتی که دیگو پروتی داشت و همین طور بقیه. ما باید فرصت طلب تر باشیم، چون بارسلونا بی رحم است.
تنها چیزی که می توانم بگویم این است که کاری کردیم که بارسلونا بد بازی کند. ما نمی خواستیم اجازه بدهیم که تمام مدت توپ را در اختیار داشته باشند. به شکلی غیرعادی گل دریافت کردیم و گاهی خیلی عجول بودیم. اگر در نیوکمپ موقعیت گلزنی بسازید، باید از آنها استفاده کنید.
از دی فرا پرسیده شد که اگر ممکن بود بازی تکرار شود چه چیزی را تغییر می داد و او با خنده گفت:

داور!
سرمربی رم افزود:

بازیکنانی که به میدان رفتند خوب بازی کردند. به سبک کار تیم در نیمه دوم نگاه کنید، ما خیلی مصمم بودیم که گلی خارج از خانه بزنیم. در تصمیم گیری ضعیف عمل کردیم.
رم دو گل به خودی زد و گل چهارم را هم به بارسا هدیه کرد، چون ماکسیم گونالون به صورت اتفاقی موقعیتی برای سوارز ساخت. دی فرانچسکو ادامه داد:

گونالون بد توپ را کنترل کرد و متوجه نبود که سوارز پشت سر اوست. در مورد آلیسون خیلی حرف می زنند دروازه بان بارسا هم امشب چند واکنش فوق العاده داشت. همین ثابت می کند که اگر تیم بزرگی باشید، به گلر بزرگی هم نیاز دارید.